انواع بیمه آتش سوزی

انواع بیمه آتش سوزی 1398/12/18

آتش سوزی

در بیمه آتش سوزی، اموال و دارایی های بیمه گذاران به صورت ساختمان، موجودی و محتویات داخل آن در مقابل خطرات اصلی آتش سوزی، انفجار و صاعقه و خطرات اضافی یا تبعی شامل سیل، زلزله، طوفان، سقوط هواپیما، ترکیدگی لوله آب، ضایعات، شکست شیشه برف و باران و هزینه پاک‌سازی و غیره با توجه به نیاز بیمه گذاران تحت پوشش قرار می گیرد.

آتش سوزی مسکونی

بیمه کارآفرین با ارائه پوشش بیمه آتش سوزی منازل مسکونی، ساختمانی، تاسیسات و اثاثیه منازل اطمینان و آرامش را برای بیمه گذاران به ارمغان می آورد. خطرات اصلی که در بیمه آتش سوزی تحت پوشش قرار می گیرند، آتش سوزی، انفجار و صاعقه می باشدند و خطرات ذیل نیز به عنوان خطرات تبعی و اضافی قابلیت اخذ پوشش بیمه ای دارند:

 • زلزله
 • سیل
 • طوفان
 • ترکیدگی لوله آب
 • سرقت با شکست حرز
 • ضایعات ناشی از برف و باران و سنگینی برف
 • سقوط هواپیما
 • آشوب، بلوا و اعتصاب
 • سایر خطرات مرتبط که بتوانند با توافق بیمه گر و بیمه گذار تحت پوشش قرار گیرند

آتش سوزی صنعتی

ریسک های صنعتی مجموعه های بزرگی هستند که عمدتاً در آنها فعالیت تولیدی انجام می شود.

شرکت بیمه کارآفرین با ارائه بیمه آتش سوزی صنعتی، این امکان را فراهم می نماید تا دارایی های مراکز صنعتی اعم از ساختمان، ماشین آلات، موجودی کالا، موجودی مواد اولیه ، اثاثیه و … در قبال خطرات آتش سوزی، صاعقه، انفجار تحت پوشش قرار می دهد و همچنین می توان خطرات زلزله، سیل، طوفان، ترکیدگی لوله های آب، ضایعات ناشی از برف و باران و ریزش سقف ناشی از سنگینی برف، انفجار، دفرمگی ظروف تحت فشار، سقوط هواپیما، هزینه پاکسازی و جمع اوری ضایعات ناشی از حوادث تحت پوشش بیمه نامه، و آشوب، بلوا و اعتصاب را به بیمه نامه اضافه کرد.

آتش سوزی غیر صنعتی و انبار

بیمه آتش سوزی واحد های غیر صنعتی شرکت بیمه کارآفرین خسارت های ناشی از بلایای طبیعی و حوادث غیر مترقبه برای کارگاه، انبار، فروشگاه و محل کسب و کار را پوشش می دهد. بیمه کارآفرین متعهد است، خسارت ناشی از آتش سوزی، صاعقه و انفجار و همچنین خطرات اضافی شامل زلزله، سیل، طوفان، ضایعات ناشی از برف و باران و سنگینی برف، آشوب، بلوا، اعتصاب، سقوط هواپیما ترکیدگی لوله آب و هزینه پاکسازی و جمع آوری ضایعات پس از وقوع حوادث مشمول بیمه نامه را تحت پوشش قرار می دهد.
بیمه آتش سوزی انبار های عمومی و اختصاصی:

این بیمه نامه در دو غالب کلی سرمایه ثابت و شناور در شرکت بیمه کارآفرین عرضه می شود.

 • بیمه نامه آتش سوزی با مبلغ بیمه شده ثابت

در این بیمه نامه ،خسارت های ناشی از آتش سوزی به صاحبان کالا و موجودی انبار ها براساس مبلغ مندرج در بیمه نامه و به میزان زیان وارده به بیمه گذاران نسبت به سال بیمه شده پرداخت خواهد شد .

 • بیمه آتش سوزی با سرمایه اظهارنامه ای (شناور)

بیمه اتش سوزی شناور بیمه کارآفرین در پی پاسخگویی به نیاز تولید کنندگان، صاحبان کالا و موجودی انبار با سرمایه متغیر بیمه نامه اظهار نامه ای را ارائه کرده است. در بیمه نامه اظهار نامه ای، فرد در ابتدای دوره حداکثر موجودی که ممکن است در طول مدت اعتبار بیمه نامه در انبار باشد را برآورد و اعلام می کند و پس از پرداخت مبلغی به عنوان پیش پرداخت و در پایان هر ماه میزان واقعی موجودی را به صورت کتبی به شرکت اعلام می نماید. سپس در پایان اعتبار بیمه نامه، حق بیمه قطعی این بیمه نامه بر اساس میانگین موجودی ها در طول سال محاسبه و تسویه می شود.

طرح تدبیر

طرح تدبیر بیمه کارآفرین به منظور تحت پوشش قراردادن کلیه خطرات و حوادث ناشی از آتش سوزی طراحی شده است. در این بیمه نامه، علاوه بر ارائه پوشش های بیمه آتش سوزی، مسئولیت ناشی از آتش سوزی یا انفجار و هم چنین حوادث خانواده، جهت تحت پوشش قراردادن فوت و نقص عضو ناشی از آتش سوزی، صاعقه، انفجار، سیل، و سرقت در محل بیمه برای بیمه گذار و اعضای خانواده تحت پوشش قرار می گیرد.

شرایط عمومی و خصوصی


واحد های تحت پوشش

 • واحد های صنعتی و کارگاهی : شامل ساختمان، تأسیسات، ماشین آلات، مواد اولیه، کالای ساخته شده و موجودی های انواع کارخانه ها و کارگاه های فعال در زمینه های مختلف صنعتی از جمله صنایع نساجی، الکترونیک، صنایع سنگین و سبک، لاستیک سازی، خودروسازی، واگن سازی، صنایع شیمیایی، چاپ، کاغذ سازی، صنایع چوبی، تأسیسات پتروشیمی، نیروگاهها، پالایشگاه ها، …
 • واحدهای غیر صنعتی : شامل ساختمان، تأسیسات، موجودی، اثاث ثابت و دکوراسیون مراکز تجاری، خدماتی، اداری، آموزشی، بیمارستانی، تعمیرگاه ها، انبارها، آزمایشگاه ها، هتل ها، رستوران ها، مکان های عمومی، فروشگاه ها، واحدهای صنفی، …
 • واحد های مسکونی : شامل بنا، تأسیسات، اموال و اثاث ساختمان های مسکونی، ویلایی، آپارتمان ها، …

تعهدات و خسارات تحت پوشش

خطرهای اصلی : آتش سوزی، انفجار و صاعقه
خطر های اضافی : زلزله، سیل، طوفان، سقوط هواپیما، هلیکوپتر و یا قطعاتی که از آنها ساقط شود، رانش زمین، برخورد جسم خارجی، ضایعات ناشی از ترکیدگی لوله آب و فاضلاب و ضایعات برف و باران، شکست شیشه،سنگینی برف و یخ، سرقت اموال و …

جبران خسارت های کلی و جرئی وارد به مورد بیمه بر اثر خطرهای بیمه شده.
پرداخت زیان ها و هزینه های اقداماتی که به منظور جلوگیری از گسترش و توسعه خسارت صورت می گیرد.
پرداخت هزینه های نقل مکان ضروری مورد بیمه به منظور نجات آن.
بازدید رایگان از مورد بیمه توسط کارشناسان متخصص مدیریت ریسک و ایمنی و ارائه توصیه های لازم به منظور پیشگیری و کاهش حوادث و زیان ها.
ارائه خدمات مشاوره مورد نیاز بیمه گذار قبل از صدور و در طول مدت اعتبار بیمه نامه.

  برچسب ها

نظرات خود را درباره این مطلب ارسال کنید

فروشگاه اینترنتی کاریزما
کاریزما